Aktuality

Jární část soutěže

Slovan dnešním dnem zahajuje jarní část soutěže, utká se s Dřetovicemi. První zápas odehraje venku od 15:00. Na podzim Dubí Dřetovice porazilo na penalty 4:3. Dubí dnes bude postrádat pět hračů hrající pravidelně v základní sestavě. První domácí zápas Dubí odehraje 13.4. od 17:00 s TJ Slavoj Zvoleněves.

Foto: Vánoce 2023

Foto: Konec roku 2023

Prosinec 2023

Do konce roku zbývá jestě měsíc a několik dnů, je to čas, kdy se připravovat na dva významné tradiční zápasy konané o Vánoce a silvestra. Dále se na hřisti uskutenční Mikuláš pro děti.
Každou sobotu je možné navštívit dubskou knajpu, většinou bývá otevřena od 17. hodiny. Na chodbě v zázemí Slovanu je možnost prohlídnout si tabulky z minulých let a dopátrat se, jak se v daném roce mužstvu dařilo a kdo střílel nejvíce gólů.
Každou sobotu v prosinci předtím než se usedlo do vytopené knajpy byválo zvykem, že si hráči zatrénovali a zahráli na dvě. Nyní to je to po domluvě na WhatsAppu, pokud se ví předem, že se sejde více hráčů.

6. místo po podzimní části

Slovan Dubí zakončil podzimní část na 6. místě za Stehelčevsem. V posledním zápase Dubí přemohlo 3:1 Sokol Tuřany, o dva góly se postaral Koňa a jeden vstřelil Mann. První pozici v tabulce drží nečekaně TJ Slavoj Zvoleněves.

Haloweenské dýňování

V neděli 29.10. se na hřišti v Dubí koná akce Haloweenské dýňování, kde si mohou děti společně vydlabat dýni a pochlubit se ostatním. Na podvečer bude pro děti připravená procházka strašidelným lesem.

Dnes hraje doma Slovan Dubí mistrovské utkání se Stehelčevsem od 14:30.

Dubí bere první body v nové sezóně

Slovan doma na své půdě přivítal fotbalisty Dřetovic. Zápas byl velmi vyrovnaný a o konečném výsledku rozhodly pokutové kopy, kde byl úspěšnější domácí celek. Dubí první zápas doma výhralo 4:3 pk. O góly se postarali hráči: Vimr, Koňa, Duda D.. Zápasu příhlíželo přes sto diváků. Za hostující celek se prosadil bývalý hráč Slovanu Pavel Nistor.

Sestava domácích: Tutka – Skolil, Vimr (K), Šitner, Bán – Kníže, Koňa, Duda M., Duda R., – Nachtigal, Řepa; Střídající: Holeček, Mann, Duda D.

Oslavy 110 let výročí klubu

Na Vysokém se minulý týden slavilo založení klubu SK Slovan Dubí. Oslavy začaly setkáním bývalých hráčů, kteří v minulosti působili v klubu. Od jedné odpolední hodiny se tu začali scházet bývalí fotbalisti, z jejich výrazů bylo patrné, jak rádi vidí některé své bývalé spoluhráče.

Po druhé hodině byli bývalí fotbalisti povoláni do kabiny, kde nazuli své staré kopačky a oblékli dresy, aby mohli vyběhnout na hřiště k hlavnímu zápasovému utkání dne. Od půl třetí byl výkop utkání, kde se muselo dodržovat klidné tempo hry, hráčům bylo přikázáno, že nesmějí rychle běhat. V zápase byli vidět pěkné góly i špatně kopnutá penalta. Utkání skončilo nerozhodně 3:3.

Dalším bodem na programu bylo mistrovské utkání Slovanu se Zichovcem III. třídy skupiny B. Dubí mělo před zápasem jistotu třetího místa v tabulce. Slovan doma vyhrál 8:2 a ovládl statistiku celkového počtu vstřelených gólů za sezónu, mužstvo nastřílelo obdivuhodných 133 gólů za 24 zápasů. Soutěž ovládlo mužstvo Olovnice bez jediné prohry a postupují výš.

Po dvou odehraných utkání Na Vysokém bylo pro fotbalisty a hosty připraveno občerstvení a od osmi hodin večer vystoupila živá kapela.

Sokol Knovíz – Slovan Dubí

Dubí porazilo o víkendu Knovíz 4:1 a drží vítěznou sérii 4 zápasů. Poslední prohru Dubí poznalo doma od Olovnice, kde zápas byl velmi atraktivní a vyrovnaný, ale Olovnice byla v koncovce lepší a odvážela si zasloužené tři body. Slovan zvítězil čtyřikrát za sebou a dokázal porazit Pchery 6:3, Slavoj Zvoleněves 3:1, Otvovice 5:3 a naposled Knovíz. Příští zápas hraje Dubí 20.5. od 17:00 doma s Tuřany.

Pálení čarodějnic 2023

V Dubí na hřišti poslední dubnový den proběhlo pálení čarodějnic. Vydařená akce za pěkného slunného počasí. Více fotek v galerii.

Slovan Dubí – Sokol Olovnice

Na Slovan zavítá v sobotu 15.04. Sokol Olovnice. Tým hostů bude chtít na Vysokém určitě potvrdit svojí suverenitu v soutěži III. třídy slánské skupiny, kde drží pevně první příčku v tabulce. Slovan po výhře v Žižicích (4:3) se pokusí navázat na zlepšující výkony a hostům nedá nic zadarmo.

Výkop začíná od 17:00. Přijďte navštívit dubskou klubovnu a pobavit se s přáteli.

Slovan Dubí – Sokol Blevice

V sobotu 1. dubna Slovan začíná jarní odvety mistrovských utkání. První zápas hraje doma s Blevicemi od 16:30.

Tradiční zápasy

Rok utekl jako voda a tradiční zápasy jsou již odehrané. Zápasy se vždy konají od 10 hodin na Štědrý den a o silvestra. V obou zápasech zvítězilo starší mužstvo. O Vánocích byl zápas v pomalejším tempu, kde většina hráčů se ocitla na hřišti po šesti týdnech (někteří i po roce) a bylo to znát na předvedené hře. Na Štědrý den zvítězilo s přehledem mužstvo starších hráčů, mladší neměli nárok. Silvestrovský zápas byl vypjatější, vyrovnanější a v rychlejším tempu. Štěstí se v posledním dni v roce 2022 přiklonilo k mužstvu starších a zvítězilo 8:6.

Slovan Dubí přeje všem hodně štěstí, zdraví, lásky a pohodu v nadcházejícím roce 2023.

Štědrý den, 2022
silvestrovský zápas, 2022
silvestrovský zápas, 2022

Svatý Mikuláš

Na Vysokém se uskutečnila v pondělí 5. prosince v podvečerních hodinách akce pro děti, v klubovně se konal Mikuláš.

Podzimní část 2022/2023 v číslech

 • Slovan Dubí polovinu sezóny zakončil na 3. místě se ziskem 26 bodů (odehráno 12 kol)
 • Slovan nastřílel celkem 70 gólů (lepší už jen Olovnice 81 g.)
 • Slovan obdržel celkem 33 gólů (nejhorší Knovíz 70 g.)
 • Celkem na podzim týmy nastřílely celkem 439 gólů
 • Průměr gólů na jedno utkání v celé soutěži je 6
 • Průměr gólů Slovanu Dubí na jedno utkání ze 12 odehraných zápasů je 8,5
 • Nejvíce gólů Slovan doma nastřílel Knovízu -12
 • Nejvíce gólů Slovan inkasoval venku od Olovnice – 7
 • Slovan za 12 odehraných zápasů inkasoval 14 žlutých karet (z toho za dvě žluté padla 1 červená karta)
 • Nejlepší střelci Slovanu:
  18 gólů – Bořík, Nachtigal
  12 gólů – Říha
  10 gólů – Duda R.
  6 gólů – Koňa
  3 góly – Nistor
  2 góly – Vimr
  1 gól – Bohm, Slezák
 • Čtyři střelené branky v jednom zápase – Bořík, Nachtigal, Říha
 • Hattrick v zápase – Bořík, Nistor

Konec podzimní části

Poslední zápas Slovan na domácím hřišti zvládl, když porazil Stehelčeves 7:3. Za úspěchem výhry je především týmová práce, kde každý fotbalista Slovanu nevypustil jediný souboj a obětavě si navzájem pomáhali. Výhrou si fotbalisti zpříjemnili večerní posezení v dubské knajpě. V utkání exceloval útočník Honza Nachtigal, který se dokázal prosadit čtyřikrát. Tým v bráně skvělými zákroky podržel Martin Kohout. Dobře také zahrála obrana. V útočné fázi byl Slovan velmi nebezpečný a vypracoval si dosti zajímavých šancí. Utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem.

Sestava: Kohout – Bán, Ludvík, Vimr, Skolil – Koňa, Slezák, Duda R., Kníže – Nachtigal, Říha; Střídající: Hanousek, Duda D., Bohm, Holeček, Šitner

Góly v utkání: Nachtigal 4x, Říha, Koňa, Duda R.

Slovan Dubí zakončil polovinu sezóny na třetím místě a trenér Jiří Slezák je s umístěním spokojený, ale více ho těší situace z jaké se klub dostal. Před rokem a třemi měsíci Slovan sháněl brankáře a účast pokračování v soutěži byla nejistá. Naštěstí klub sehnal Martina Kohouta, který přišel z Braškova, kde působil dříve náš střelec Honza Nachtigal. V minulé sezóně a začátek podzimní časti měl Slovan také problém, aby se na zápas sešlo jedenáct lidí. To se ale v průběhu této sezóny změnilo, když přišli noví fotbalisti a také se vrátili marodi. V trénincích se to projevilo výrazně, když na několika trénincích za sebou přišlo více než 14 hráčů. Tréninky ve více lidech hráče bavili, a to se také ukázalo v zápasech, protože měli lepší fyzičku než soupeř.

Po zápase se udála valná hromada, kde se za účasti členů dobrovolného spolku probralo hospodaření klubu. Předseda Radek Duda poděkoval všem, kteří se podílí na chodu klubu a pomáhají vytvářet lepší atmosféru v naší městské části.

Slovan Dubí děkuje všem fanouškům za podporu mužstva.

Nyní mají hráči před sebou nejdůležitější dva zápasy v roce, a to vánoční a silvestrovskou tradici. Výkop tradičních utkání je vždy od 10 hodin na hřišti Slovanu Dubí.

Poslední zápas sezóny

Slovan odehraje v sobotu 12.11. na svém hřišti od 14:00 poslední zápas podzimní části s týmem SK Stehelčeves. Slovan narazí v posledním kole na těžkého soupeře, který se bude chtít udržet bodově blízko za lídrem soutěže, Olovnicí, která je hlavním favoritem na postup do okresní soutěže. Můžeme očekávat velmi zajímavé utkání plné emocí. Stehelčeves má v tabulce už jisté druhé místo a Slovan Dubí se může výhrou v posledním utkání posunout na třetí místo.

Předchozí utkání Slovan vyhrál na penalty v Zichovci 3:2(p). Sestava: Řepa – Skolil, Vimr, Ludvík, Bán – Koňa, Slezák, Duda R., Kníže – Nachtigal, Říha; střídající: Duda D. Hanousek. Střelci: Nachtigal 2x.

Dubí – Neuměřice

O víkendu 29.10. sehraje Slovan domácí utkání s Neuměřicemi od 14:30. Slovan bude chtít doma navázat na předešlý zápas na hřišti v Tuřanech u Slaného, kde v prvním i druhém poločase nadělil domácímu mužstvu 4 branky a vyhrál 8:3. O góly v utkání s Tuřany se postarali hráči: Říha, Nachtigal 2x, Bořík, Duda R., Nistor 3x. V utkání padla červená karta udělená po dvou žlutých, která byla určená pro M. Říhu po faulech, ale i tak Slovan v deseti měl stále navrch nad domácím mužstvem.

Tuřany – Dubí 3:8 (0:4)

Dubí – Knovíz

Slovan Dubí doma potvrdil formu a Knovíz nepustil do žádné větší šance. Pokusy o útoky Knovíze vždy dobře zachytila obrana a brankař, Martin Kohout. Slovan doma zvítězil 10:0. Hned z úvodu se o rychlý gól postaral Daniel Bořík, kde po rychlé kombinaci fotbalistů Slovanu se hráči Knovíze nestačili dotknout ani balónu a už ho lovili ze sítě. Gól padl během prvních 15 – 25 vteřin. Formu Slovanu prověří příští týden Tuřany.

Sestava: Kohout – Bán, Ludvík, Vimr, Skolil – Koňa, Slezák, Duda R., Říha – Nachtigal, Bořík; Střídající: Duda D., Holeček, Kníže, Bohm, Šitner, Řepa.

Góly: Bořík 4x, Duda R. 2x, Nachtigal 2x, Říha, Koňa

Mapa mužstev III. třídy – skupiny B

https://arcg.is/00aTDT

Odkaz uvedený nad tímto odstavcem zobrazuje mapu soupeřů Slovanu Dubí v této sezóně s přesnou lokací fotbalových hřišť.

Náhledový výstřižek z mapy

Dubí – Zvoleněves 8:1 (2:1)

Dubí doma o víkendu nezaváhalo a bere další tři body. O góly za Dubí se postaralo celkem šest hráčů, a to Bohm, Říha, Duda R., Koňa 2x, Nachtigal 2x a Vimr. Po prvním poločase fotbalisté Slovanu Dubí vedli 2:1 a v kabině domácích se hlavně řešil začátek druhého poločasu, kde bylo upozorňováno na nepodcenění soupeře a udržování koncentrace. To Slovan zvládl na výbornou a během prvních šesti minut vstřelilo Dubí tři góly a bylo rozhodnuto o vítězi zápasu.

Sestava: Kohout – Ludvík, Vimr, Bán, Skolil – Koňa, Slezák, R. Duda, Bohm – Říha, Nachtigal; střídající: Nistor, D. Duda

Příští utkání hraje Slovan venku na půdě Otvovic, v sobotu 8.10. od 16:00.

Dubí nestačilo na Olovnici

Slovan začal zápas velmi dobře, ihned v úvodu šel do vedení a ve třinácté minutě už Olovnice prohrávala 2:0. Po půl hodině, kdy Dubí vedlo 2:1, rozhodčí odpískal vymyšlenou penaltu pro Olovnici, která neměla být. (Po zápase se zmínil rozhodčí, že se upískl) Proměněná penalta Dubí rozhodila a první půle nakonec dopadla lépe pro domácí. První poločas nakonec skončil 3:2 pro Olovnici. Druhý poločas byla produktivnější Olovnice, zejména jejich střední záložník (bývalý třetiligový hráč), který se trefil v zápase 4x. Zápas skončil s výsledkem 7:3. I když Slovan prohrál, tak v utkání rozhodně nezklamal a předvedená hra byla o poznání lepší, než v předešlých třech zápasech.

Sestava: Kohout – Šitner, Ludvík, Kníže, Bán – Koňa, Slezák, Říha, Řepa – Bořík, Nachtigal; střídající: D. Duda, Hanousek, Strachota, Větrovec

Střelci: 2x Bořík, Nachtigal

Slovan získal první body

Dubí ve druhém zápase uspělo a zapisuje si první tři body do tabulky. Ve druhém zápase fotbalisti Slovanu narazili na tým TJ Sokol Blevice a porazili je 4:2. Výsledek pro Dubí je dobrý, ale na hřišti to bylo od fotbalistů Slovanu spíše trápení. Slovan v zápase ztrácel příliš jednoduše balóny a nedařilo se lépe zakončovat finální šance (na obou stranách).

Sestava Slovanu Dubí: M. Kohout – D.Šitner, R. Duda, J. Slezák, J. Duda – M. Koňa, J. Nachtigal, P. Větrovec, J. Kníže – D. Bořík, M. Říha; Střídající: R. Bohm, M. Hanousek, D. Duda, T. Řepa

Góly v utkání: D. Bořík (2x), M. Říha, J. Nachtigal

Příští utkání Slovan odehraje doma s mužstvem FK Žižice od 14:00 v sobotu 10. září.

V sobotu můžete dorazit dříve na sousedské setkání s Jiřím Chvojkou od 13:00 na hřišti Slovanu. Akce potrvá cca do 17:00.

Mužstvo pod vedením Zbyňka Ludvíka s předsedou Vilémem Kolářem

Zleva stojí: Ladislav Řehoř, Vladimír Šourek ml., Martin Míchal, Karel Oplt, – , – , Miloš Nikl, Vilém Kolář, Václav Litera, –
Zleva klečí: – , Zbyněk Ludvík, Milan Hlavsa, – , – , Miroslav Šlanc, – ,
Rok: 1990?
Poznáte další fotbalisty na fotce a rok, pokud ano, napište na email jirislezak6@gmail.com nebo slovandubi@seznam.cz.

Podzimní sezóna

Úvodní zápas kola Slovan prohrál na půdě Dřetovic 3:2. Dubí si na první body musí počkat, protože tento víkend má volno a mistrovské utkání odehraje až příští týden v Blevicích 3. září od 14:00.

V době víkendového volno se několik jedinců účastnilo tradiční dobrovolné brigády, kde se připravovalo zázemí a okolí hřiště na první domácí utkání, které se odehraje 10.září od 14:00 s týmem FK Žižice.

Za účast na brigádě patří fotbalistům poděkování. Je pěkné vidět, že je zde skvělá parta lidí.

Slovan Dubí

Likvidace vosího hnízda

Přes léto si za bránou Slovanu Dubí na ocelovém sloupku vytvořily hnízdo vosy. O pokus sundání vosího hnízda se pokoušelo více hráčů. První pokusy začaly sestřelováním hnízda míčem v podání Fasana a Radka, ale skončily neúspěšně. Poté se pokusil shodit hnízdo tyčí Nafta, ale pokus byl též neúspěšný. Na pokus se můžete podívat na přiloženém videu. Při pokusech o likvidaci byly vždy vidět dobré rychlostní schopnosti fotbalistů, které se budou hodit do zápasů. Nakonec hnízdo bylo zlikvidováno odbornou firmou.

Sezóna 2022/2023

Mužstvo Slovanu Dubí bylo na nadcházející sezónu přesunuté do III. třídy – skupiny B. Fotbalisté a fanoušci se tak mohou těšit na nové soupeře a hřiště. První zápas v sezóně 2022/2023 odehrají venku proti Dřetovicím v neděli 21.8.2022 od 17:00.

Mužstva tvořící III. třídu – skupiny B: Knovíz, Tuřany, Dřetovice, Stehelčeves, Zichovec B, Otvovice, Blevice, Pchery, Neuměřice, Žižice, Neuměřice, Zvoleněves, Dubí.

5. místo a 95 gólů

Slovan Dubí zakončil sezónu na 5. místě a ve 22 zápasech nastřílel obdivuhodných 95 gólů a obdržel 61. V průměru na jeden zápas padlo 7 gólů. Více nastřílených gólů měl jen Slavoj Kladno, který zakončil sezónu se 117.

Za Slovan Dubí se střelecky prosadili:
19 – Bořík Daniel
18 – Nachtigal Jan
14 – Říha Martin
9 – Koňa Michal
8 – Slezák Jiří, Duda Radek
7 – Nistor Pavel
3 – Kníže Jiří, Bán Petr
1 – Vimr Jakub, Duda Jaroslav, Šitner David, Větrovec Filip, Řepa Tomáš

Z 95 branek padlo 8 hattricků.

Poslední zápas sezóny Dubí zvládlo

Poslední utkání v sezóně Slovan vyhrál venku 8:1 s Kačicemi. První poločas předvedená hra od Slovanu byla velice bídná, hráči v obraně a záloze se mezi sebou nedokázali domluvit a soupeř z toho těžil a třikrát utekl do brejku. První půle skončila 2:1 pro Dubí, ale do kabin se neodcházelo s úsměvem. V kabině si to hráči vyříkali a do druhý půle vlétli jako vyměněné sehrané mužstvo a hra tomu odpovídala. I hned v začátku druhého poločasu se hosté prosadili a vytvářeli si spoustu šancí. Útočníci Slovanu Martin Říha a Daniel Bořík zaznamenali hattrick a jeden gól zaznamenal i Jiří Slezák. Slovan tímto zápasem zakončil sezónu na 5. místě.

Slovan Dubí na hřišti v Kačici s fanoušky a fanynkami. (autor fotografie: Linda Mullerova)

Mezinárodní den dětí 2022 v Dubí Na Vysokém

Dětský den se Na Vysokém vydařil. Velmi povedená akce, mířená především na mladší děti předškolního věku, pro které byly připravené různé aktivity, zejména zaměřené na pohyb. Pomoc s přípravami a konáním dětského dnu se účastnilo mnoho dospělých, ať už členů Slovanu nebo spolku V Dubí a nebo lidí s vazbami na naší městskou čtvrť. Den dětí plných různých aktivit, byl zakončen opékáním buřtů a menším ohňostrojem. Všem podílejícím se na akci, patří velké DÍKY. Povedená akce navázala na vydařenou akci pálení čarodějnic.

O dni dětí v Dubí se zmínili i v okresním zpravodajství KMzpravy.cz, kde na jejich facebookovém účtu publikovali krátké video s ohlédnutím na konanou akci. Pro zhlédnutí videa stačí kliknout na odkaz níže a vyhledat si datum 6. června.

https://www.facebook.com/kmzpravy.cz

Odměny pro děti (autor fotografie Jiří Chvojka)
Den dětí (autor fotografie Jiří Chvojka)
Den dětí (autor fotografie Jiří Chvojka)
Den dětí – lukostřelba na hřišti (autor fotografie Jiří Chvojka)

Zápas s Tuchlovicemi – B

Slovan na venkovní půdě podlehl rozjeté rezervě Tuchlovic 7:2. První poločas byl velmi vyrovnaný, kde ke konci se zranil Pavel Nistor a muselo se střídat. Slovan poslal do hry jediného náhradníka, kterého měl k dispozici. První půle pěkného fotbalu skončila 2:2. Druhý poločas už byl v rukou Tuchlovic, které usilují o postup do okresního přeboru a mají ho ve vlastních rukou. Slovan musel dohrávat v deseti, protože se zranil Jan Nachtigal a nebylo možné ho vystřídat za nikoho. Oba dva zranění fotbalisti se sešli v nemocnici, což je pro Slovan velká ztráta, jelikož budou v posledních dvou zápasech chybět.

O góly se za Slovan postaral Daniel Bořík.

Slovan se v příštím zápase utká doma se Hřebčí B v sobotu od 17:00.
Tuchlovice budou hrát v příštím kole se Slavojem, kde se bude rozhodovat o tom, kdo skončí na prvním místě.

Slavoj Kladno – Slovan Dubí

Slovan na venkovní půdě nestačil na Slavoj a odjel bez bodů. Zápas se pro Dubí nevyvíjel dobře, jelikož v prvních deseti minutách inkasovali hned třikrát, ale pak se hráči zmátořili a začali hrát fotbal. Dubí do konce prvního poločasu zabralo a dokázali upravit skoré na 4:2 a znepříjemnit soupeři utkání. Před koncem prvního poločasu se zranil obránce „Bandis“ a muselo se střídat a protočit sestavou, která už byla lepená, jak jen to šlo. V druhém poločase už docházeli síly a u některých hráčů chyběli zkušenosti. Domácí zaslouženě vyhráli 8:3 a upevnili si 1. místo. Dubí zůstává stále na pěkné 4. příčce.

Sestava: Kohout – Šitner, Slezák, Duda R., Bán, – Řepa, Nachtigal, Nistor, Hanousek, – Říha, Bořík

O góly se postarali hráči: Nachtigal, Bořík 2x

Zápasy s lepšími soupeři jsou vždy důležité, i když se prohraje, protože z nich se dá odnést nejvíc zkušeností do dalších zápasů.

Fotbalisté Slovanu dnes rozhodně nezklamali. Sestava byla velmi protočená a chyběli jim někteří hráči ze sestavy, ať už z důvodů zranění či jiných událostí.

Slovan Dubí

Slovan Dubí – Kamenné Žehrovice

Dubí doma zaváhalo s Kamennými Žehrovicemi. Po první půli domácí fotbalisté vedli 3:0, ale druhý poločas neudrželi náskok a nechali hostující mužstvo vyrovnat na 3:3. O konečném výsledku musely rozhodnout pokutové kopy, kde je úspěšněji proměňovali hostující fotbalisté.

O góly v utkání se postarali hráči: J. Nachtigal, R. Duda, M. Říha.

Následující zápas Slovan odehraje na hřišti Slavoje Kladno v sobotu 21.5. od 10:15. Slavoj je favoritem jak tohoto utkání, tak i celé soutěže. První mužstvo v tabulce postupuje automaticky do okresního přeboru. Dubí nyní ztrácí na Slavoj 5 bodů a v tabulce pokleslo ze druhého místa na 4.

 1. Slavoj Kladno 44b (17 zápasů)
 2. AFK Tuchlovice B 43b (18 zápasů)
 3. FC Čechia Velká Dobrá B 40b (18zápasů)
 4. SK Slovan Dubí 39b (17 zápasů)
 5. TJ SK Hřebeč B 33b (17zápasů)

Čarodějnice 2022

Pálení čarodějnic se v Dubí vydařilo. Za pěkného slunného počasí se na hřiště dostavilo mnoho dětí a dospělých, kteří si užili sobotní den a vytvořili příjemnou atmosféru. Sešly se zde známé, ale i nové tváře, což je vždy důležité pro udržování a zlepšování komunitních vztahů v daném sídle.

Poděkování patří jak návštěvníkům za vytvořenou pěknou atmosféru, tak i osobám podílející se na přípravě pálení čarodějnic, ať už se jedná o stavění hranice, hraní na kytaru, udržování ohně, pohostinství u menšího ohýnku, organizaci atd.

Čarodějnice 2022
Čarodějnice 2022
Čarodějnice 2022

SK Lhota B – Slovan Dubí 2:1pk

Slovan Dubí poprvé na jaře ztratil body. Do zápasu hráči nevstoupili vůbec dobře, předvedená hra tomu také odpovídala. Slovan šel po prvních patnácti minutách do vedení, když se prosadil Michal Kóňa. Sedm minut po vstřelení branky musel gólman Martin Kohout odejít ze hřiště z důvodu inkasování červené karty. Na útočné polovině hráči ztratili míč a domácí toho využili a řítili se na gólmana, který neodhadl vyběhnutí na balón a srazil domácího hráče.

Druhý poločas už hráči Dubí předváděli o něco lepší hru, ale sráželo je neproměňování šancí. Dva góly Dubí ještě k tomu nebyly uznané, protože podle pomezního byly vstřelené z ofsajdu. Gól domácích padl deset minut před koncem zápasu. Zápas skončil 1:1 a o výsledku musely rozhodnout penalty, kde úspěšnější bylo mužstvo domácích.

ŠURY DÍKY NEZAPOMENEME

V sobotu 23.4.2022 proběhlo na hřišti loučení s velkou osobností dubského fotbalu, Vladimírem Šourkem st. Bývalý předseda a hráč klubu tehdejšího TJ Důl Zápotocký Dubí zde působil dlouhá léta a pro klub v těžkých období odvedl velký kus práce. Společně s dalšími funkcionáři se zasloužil o to, že se Na Vysokém hraje stále fotbal. Když v klubu nepůsobil jako hráč a funkcionář, tak klubu stále přál to nejlepší a připíval i dary na jeho rozvoj. Šury, je také autorem mnoha historických fotek Slovanu, které odkazují na naší historii.

Vladimír Šourek st. se narodil v Dubí 1. září 1931 a odešel tiše 27. listopadu 2021ve věku 90 let.

Loučení s osobností Vladimírem Šourkem st. na hřišti zařídil jeho syn Vladimír, též přezdívaný jako Šury.

Fotbalisti v sobotu pro Šuryho zařídili 3 body proti Braškovu B, který dokázali porazit 4:1.

Velké Přítočno B – Slovan Dubí 3:5 (3:2)

Slovan si ve druhém soutěžním zápase poradil i s rezervou Velkého Přítočna. Následující víkend doma přivítá rezervu Braškova od 17:00.

Sestava proti V. Přítočnu: M. Kohout – J. Duda, J. Vimr, R. Duda, T. Řepa – P. Nistor, J. Nachtigal, J. Slezák, M. Koňa – M. Říha, J. Kníže; střídající: P. Bán, D. Šitner

Góly: Slezák, Říha (2x), Bán, Nachtigal

Víkendové utkání zvládli lépe domácí

První mistrovské utkání a první tři body v jarní části sezóny pro Slovan Dubí. Zápas za aprílového počasí skončil po devadesáti minutách 4:2.
Sestava: M. Kohout – J., Duda, J. Vimr, R. Duda, T. Řepa – P. Nistor, J. Nachtigal, J. Slezák, M. Koňa – M. Říha, J. Kníže; Střídající: P. Bán, M. Hanousek, D. Šitner
Střelci: Slezák, Nachtigal, Vimr, Bán

Ohlédnutí na rekonstrukci v letech 2005 a 2006

V letech 2005 a 2006 proběhla na Slovanu výrazná proměna hrací plochy a zázemí klubu. Na podzim roku 2005 začala rekonstrukce hřiště. Před rekonstrukcí byla hrací plocha tvořena veprostřed hlínou či škvárou a na okrajích drnovými výrůstky trávy a hlínou. Výsledkem rekonstruování byla nová zatravněná plocha. Klubu přispělo na rekonstrukci hřiště město Kladno a sdružení energetických firem KEB. Na úpravách hřiště a zázemí se podíleli členové klubu.

Slavnostní den otevření a vyzkoušení hrací plochy nastal 12. srpna 2006, kdy se na hřišti Na Vysokém odehrály dva zápasy. První na řadu přišel zápas mladších žáků Slovanu, které se střetli s Kablovkou. Druhý duel přinesl představení staré gardy Dubí a áčka Dubí.

V sezóně 2005/2006 áčko Slovanu skončilo ve IV. třídě, skupiny A na čtvrtém místě.

V sezóně 2005/2006 se na Slovanu uskupilo po 13 letech mládežnické mužstvo žáků. V následující sezóně 2006/2007 měl Slovan dvě mládežnická mužstva. Vedle žáků se nově představilo mužstvo mladšího dorostu.

V tomto období byl předsedou klubu Vilém Kolář, významná osobnost Dubské kopané.

Rekonstrukce hřiště, podzim 2005
Zarovnání hrací plochy začátkem jara 2006
Hřiště v 90. letech
Hřiště před rekonstrukcí v roce 2005

Historická fotografie z roku 1993

Fotografie z roku 1993 na hřišti Slovanu Dubí

Zleva stojící: M. Želina, M. Vimr, K. Oplt, M. Hlavsa, L. Šůle, V. Šourek
Zleva sedící: R. Duda, J. Duda, V. Litera, V. Konrád, K. Ločárek, J. Slezák

Příprava na jaro

Dnes 26.3. proběhla na hřišti dobrovolná brigáda, které se zúčastnilo sedm členů klubu. Za pěkného slunného počasí se během dopoledne stihlo hodně práce. V zázemí Slovanu došlo k vyklizení přebytečných věcí a šrotu, které byly odvezeny na sběrná místa. Dále se zde provedlo rozřezání dřeva na zátop, vyčištění určených místností, zarovnání rozrytých povrchů od kanců kolem hřiště atd.

Podílejícím se členům na dnešní akci patří velké díky!

Začátek sezóny

Pro Slovan Dubí se start sezóny nevyvíjí dobrým směrem. Možná v této jarní časti uvidíme poslední zápasy, které se Na Vysokém odehrají. Budoucnost klubu ve fotbalových soutěží je v následujících let nejistá. Ale neházejme flintu do žita, situace se může změnit i k lepšímu.

Pro nás jako klub je důležité, že držíme při spolu. V těžkém období se vždy vykreslí opravdový srdcaři a kamarádi, kterým záleží na spoluhráčích a Slovanu Dubí. To je na tom krásné. Proto si tuto sezónu musíme pořádně vychutnat!

AC MILÁN DO TOHO!

Začátek jarní části kladenské III. třídy – skupiny A

Druhá polovina sezóny kladenské III. třídy – skupina A začíná posledním březnovým víkendem (26. a 27.). Pro Slovan Dubí sezóna začíná až druhým dubnovým víkendem, kde odehraje první mistrovské utkání jarní části sezony 2021/2022. Slovan na svém hřišti v sobotu 9. dubna od 16:30 přivítá Běleč.

V roce 2021 odešel do věčného nebe Vladimír Šourek st.

Vladimir Šourek st. byl významnou osobností dubského fotbalu, který Slovanu zasvětil velkou část života. Ve Slovanu působil v mládí jako hráč, později se však zapojil do funkcionářských činností. V letech 1975-1986 se stal předsedou tehdejšího spolku TJ Důl Zápotocký Dubí. Když nepůsobil ve funkcionářské činnosti, tak podporoval Slovan jako fanoušek a přispíval dary na jeho rozvoj. Jako fanoušek nevynechal jediný zápas a neodradilo ho ani chladné a deštivé počasí.

Vladimír Šourek byl manžel, tatínek, dědeček, pradědeček, švagr a kamarád. Byl velmi dobrosrdečný člověk, který za každé situace, jak ho znám, uměl v člověku vyvolat dobrý pocit.

Vladimír Šourek se narodil v Dubí 1. září 1931 a odešel tiše 27. listopadu 2021 ve věku 90 let.

Slovan Dubí hledá nové hráče

Slovan je tým s dobrou partou lidí, kteří hrají fotbal pro zábavu a mají radost z pohybu.

Máte-li zájem u nás sportovat, přijďte některou sobotu odpoledne kolem 4. se představit, nebo nám napište předem na email: slovandubi@seznam.cz.

Lednová brigáda

O víkendu před tréninkem proběhla krátká brigáda, kde se za účasti desítky dobrovolníků pokácely suché dřeviny hrozící pádem. Provedla se tedy taková prevence před možným pádem stromů ve špatném stavu, které by mohly napáchat jak škody na majetku, zejména poškození oplocení hřiště, tak i zdraví fotbalistů či ostatních lidí chodící lesní cestou podél hrací plochy. Po skončení práce následoval trénink a k večeru obvyklé sobotní posezení v dubské knajpě.

Za Slovan Dubí všem účastníkům na brigádě patří velké díky.

K zajištění spadnutí stromu správným směrem bylo zapotřebí uvázaní lana v koruně stromu a čtyř siláků

Silvestrovská tradice 2021

V Dubí na hřišti se udělala tečka za rokem 2021 tradičním silvestrovským zápasem. Oproti vánočnímu zápasu se tentokrát sešlo o pár fotbalistů méně, ale i tak to bylo velmi zajímavé utkání. Mladší fotbalisti začali zápas lépe a vytvořili si velký náskok, po kterém by se dalo říct, že utkání je už rozhodnuté. Jenže starší zkušenější hráči chytili druhý dech ve druhém poločase a zápas dokázali vyrovnat. Jelikož tyto zápasy nekončí remízou, tak se o výsledku rozhodovalo vítězným gólem. Šťastnější po skončení byli starší hráči, kteří zároveň odčinili zaváhání o Vánocích a zpříjemnili si oslavu Nového roku.

Slovan Dubí přeje všem pevné zdraví a mnoho štěstí v novém roce 2022.

Tradiční vánoční zápas

Na Vánoce, jak už je zvykem, se sešlo Na Vysokém v dopoledních hodinách několik fotbalistů, aby se zúčastnili tradičního mače, kde se utkávají starší hráči proti mladším. O Vánoce už pár let za sebou vždy vítězil tým starších hráčů, ale tento rok přišel zlom. Tým mladších hráčů nekompromisně zvítězil a nadělil starším spoluhráčům Slovanu Dubí osm gólů pod stromeček. Tradiční zápas skončil 8:3. Tým starších hráčů bude mít možnost o týden později na silvestrovském mači zabojovat o své renomé a odčinit tak dnešní prohru.

Společná fotka po skončení zápasu
Rychlé předvánoční pivo

Krásné prožití vánočních svátků Vám přeje Slovan Dubí.

„Vánoce jsou den, kdy drží všichni po celou dobu spolu.“ Alexander Smith

Ohlédnutí za podzimem

♣ V Dubí se po pěti letech uspořádalo nové vedení klubu. Bývalé vedení zastřešoval jako předseda P. Tutka st. a v této funkci ho pro následující období nahradil R. Duda.

♣ Před začátkem sezóny se zrekonstruovala divácká terasa. Během přípravy na fotbalovou sezónu se domluvila dobrovolná brigáda, kde se sešlo několik borců a společnými silami zrekonstruovali diváckou terasu. Výsledek společné práce stojí za to. Slovan Dubí děkuje všem, které se této akce zúčastnili a přiložili ruku k dílu.
Kvalita zrekonstruované terasy byla otestována diváky a shledána jako vynikající. Širší zábradlí umožňuje bezpečné odložení piva a klobásy.

Divácká terasa

♣ Nové webové stránky slovandubi.cz. Na utvoření nového webového prostoru pro Slovan Dubí, ze kterého nyní čtete tento příspěvek, má zásluhu M. Fiala a J. Slezák. Pozn.: webové stránky jsou stále v procesu dotváření.

♣ Během sezóny na hřiště zavítala nezvaná návštěva v podobě divokých prasat. Ze začátku týdne před mistrovským utkáním se Slavojem Kladno se na hrací plochu v noci dostali divočáci hledající potravu. Jak už bývá zvykem, divoká prasata za sebou zanechávají rozrytou zeminu a hrací plocha v Dubí nebyla výjimkou. Divoká prasata rozryla na hrací ploše odhadem 50m2 trávníku.

Rozrytá severní strana hřiště Na Vysokém

♣ Úspěšné zakončení poloviny sezóny na druhém místě s 25 body.

zdroj: vysledky.com 30.11.2021

Střelci podzimní části Slovanu Dubí:
11 – D. Bořík, J. Nachtigal
7 – M. Koňa, P. Nistor
5 – R. Duda
4 – M. Říha
2 – J. Kníže, J. Slezák
1 – P. Bán, F. Větrovec

♣ Po zakončení poloviny sezóny proběhla menší rozlučka s podzimní částí.

Klubovna alias knajpa


Dubí – Tuchlovice B 2:1

Poslední zápas podzimní části, kde se utkaly celky hrající o přední příčky soutěže, měl od začátku až do konce poslední minuty utkání náboj. Na Vysoký přijela dobře hrající rezerva Tuchlovic. Obě dvě mužstva šly do zápasu naplno a soupeři nenechaly nic zadarmo. Úspěšnější byl nakonec domácí celek, který zvítězil díky dvě gólům v prvním poločase 2:1. Dubí zakončilo polovinu sezóny na druhém místě.

Střelci: D. Bořík (2x)

Sestava: M. Kohout – J. Slezák, O. Strachota, R. Duda, T. Řepa – P. Nistor, P. Větrovec, J. Nachtigal, M. Koňa – M. Říha, D. Bořík; střídající: F. Větrovec, J. Slezák

Horní část tabulky III. A. třídy (zdroj: souteze.fotbal.cz, 23. listopad 2021)

Bratronice – Dubí 2:3 pk

Sestava: Martin Kohout – Tomáš Řepa, Radek Duda, Ondřej Strachota, Jaroslav Duda – Jiří Slezák, Jan Nachtigal, Petr Větrovec, Pavel Nistor – Martin Říha, Daniel Bořík; Střídající: Filip Větrovec, David Šitner

Góly: Martin Říha, Jan Nachtigal

Poslední zápas podzimní části odehraje Slovan Dubí doma proti rezervě Tuchlovic 6. listopadu od 14:00.

Info.: Klubovna v Dubí otevřena pouze v sobotu.

Hřebeč „B“ – Slovan Dubí 1:6

Ve čtvrtek na státní svátek se odehrálo dvanácté kolo kladenské III. třídy. Slovan v tomto kole odehrál zápas v dopoledních hodinách proti rezervě Hřebče. Na utkání za mlhavého a studeného počasí zavítalo dubské jádro fanoušků, kterým se fotbal musel líbit, jelikož Slovan porazil Hřebeč 6:1.

O góly se postarali hráči: Jan Nachtigal 2x, Michal Koňa 2x, Pavel Nistor, Daniel Bořík

Sestava: Martin Kohout – Tomáš Řepa, Ondřej Strachota, Radek Duda, Jaroslav Duda – Michal Koňa, Jiří Slezák, Jan Nachtigal, Pavel Nistor – Martin Říha, Daniel Bořík; Střídající hráči: Jiří Slezák, Miroslav Ludvík

Zakončení anglického týdne je v sobotu 30. listopadu v Bratronicích od 14:00.

Slovan Dubí – Slavoj Kladno 5:6

Velmi vyrovnaný duel mohli diváci sledovat v Dubí Na Vysokém. Slovan Dubí se doma střetl se Slavojem Kladno, kde utkání skončilo lépe pro hostující mužstvo.

O góly se postarali hráči: Daniel Bořík 3x, Martin Říha, Radek Duda

Sestava: Martin Kohout – Jiří Kníže, Ondřej Strachota, Jakub Vimr, Jiří Slezák – Martin Říha, Petr Větrovec, Radek Duda, Pavel Nistor – Jan Nachtigal, Daniel Bořík; Střídající: Filip Větrovec, Jaroslav Duda.

Následující zápas Slovan odehraje ve čtvrtek 28.10.2021 od 10:15 ve Hřebči.

Kamenné Žehrovice – Dubí 0:5

Dubí vyhrálo venku s nepříjemným soupeřem, kde hráči domácích chodili do soubojů velmi tvrdě až za hranici faulů. Mužstvo Slovan Dubí se nenechalo vyprovokovat nebezpečnými zákroky a Kamenným Žehrovicím nadělilo bůra.

O góly se postarali hráči: M. Říha, J. Nachtigal, D. Bořík (3x).

Příští zápas Slovan Dubí na domácím hřišti čeká favorit soutěže Slavoj Kladno. Přijďte podpořit Slovan na šlágr kola, který se hraje v sobotu 23.10. od 15:30.

Velká Dobrá B – Dubí 4:1

Dubí prohrálo po pěti zápasech a zůstává na třetím místě se čtrnácti body. Na utkání se podepsala marodka hráčů, která se po skončení zápasu rozrostla o další jména. Slovan Dubí začal utkání lépe a hned v úvodu vstřelil gól, ale po pár minutách se zranil střední obránce Petr Bán a musel i hned střídat, což způsobilo změnu rozestavení několika hráčů. S novým rozestavením soupeř využil chyb hostů a do konce prvního poločasu otočil skóre ve svůj prospěch. Domácí ve druhém poločase přidali ještě dva góly a bylo rozhodnuto o zápase. Víc než prohra mrzí Slovan Dubí rozsáhlá marodka hráčů. Někteří hráči do dnešního zápasu šli už s nějakým šrámem z minulých zápasů.

Příští zápas hraje Slovan Dubí v Kamenných Žehrovicích 17. října od 12:30.

Gól za Slovan vstřelil Jiří kníže.

Sestava: Martin Kohout – Tomáš Řepa, Jakub Vimr, Petr Bán, Jiří Kníže – Michal Koňa, Petr Větrovec, Jiří Slezák, Pavel Nistor – Martin Říha, Jan Nachtigal. Střídající: Filip Větrovec, David Šitner, Michal Hanousek

Klubovna otevřena každý pátek a sobotu

Přijďte navštívit a pobavit se do klubovny Slovanu Dubí, kde můžete s přáteli posedět, zahrát si karty či pinčes.

V pátek otevřeno od17:00 do 21:00.

V sobotu otevřeno od 17:00 do cca 23:00 (nebo dle pana výčepního)

Dubí – Kačice 3:1

Slovan Dubí doma nezaváhal a šplhá tabulkou vzhůru. Vítězství si Slovan pojistil až ve druhé půli, kdy se domácí dvakrát trefili a zvýšili skóre na 3:0. Ke konci zápasu pouze hosté upravili skóre na 3:1, kdy nepozorností dubské obrany se v malém vápně náhle objevil neobsazený soupeř, který svou šanci využil.

O góly se postarali hráči: Duda Radek 2x, Pavel Nistor

Sestava: Martin Kohout – Petr Bán, Jakub Vimr, Ondřej Strachota, Jiří Kníže – Michal Koňa, Radek Duda, Petr Větrovec, Pavel Nistor – Jan Nachtigal, Filip Větrovec. Střídající: Jiří Slezák, Tomáš Řepa, Martin Říha, Michal Hanousek.

Braškov B – Dubí 2:3 (p)

Mužstvo Slovan Dubí se představilo 26. září na půdě Braškova. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kde se jim v první půli podařilo střelit jeden gól. Fotbalisté Slovanu tři veliké šance v prvním poločase neproměnili a do kabiny o půli odcházeli s výsledkem 1:0 pro domácí tým. Druhá polovina zápasu už byla od Slovanu lepší, ale po hrubce a špatné domluvě fotbalistů Dubí v 67. minutě domácí tým využil šanci a zvýšil skoré na 2:0. Dubí si v závěru zápasu vytvořilo několik slibných příležitostí a dvě z nich dokázali proměnit a zápas tak vyrovnali na 2:2. V penaltovém rozstřelu byl úspěšnější hostující tým, který proměnil všechny pokutové kopy a gólman Martin Kohout chytil jednu penaltu.

Sestava Slovanu Dubí: Kohout M. – Bán P., Vimr J., Strachota O., Duda J., – Koňa M., Větrovec P., Slezák J., Kníže J., – Nistor P., Nachtigal J. Střídající: Duda R., Králíček M., Větrovec F., Řepa T., Říha M., Hanousek M.

O góly se postarali hráči: Říha M., Nachtigal J.

Hráči určené na pokutové kopy: Koňa M., Řepa T., Slezák J., Nachtigal J., Říha M.

Přijďte podpořit mužstvo Slovan Dubí a také na pivo a klobásu na následující domácí zápasy proti Kačici na svatého Václava 28.9.2021 od 16:00 a Lhotě B 2.10.2021 od 13:00.

Dubí doma porazilo 10:0 Velké Přítočno – B

Ani ve druhém mistrovském utkání fotbalisté Slovanu Dubí nezaváhali a vyprovodili béčko Velkého Přítočna desítkou. Oslabené Přítočno proti Dubí nemělo šanci a zápas byl na přání Přítočna zkrácen o několik minut.

O góly se postarali hráči: M. Koňa, J. Slezák, P. Nistor (3x), J. Nachtigal (2x), P. Bán, J. Kníže, F. Větrovec.

V následujícím utkání čeká Slovan Dubí Braškov – B.

Dubí v úvodu sezóny venku nezaváhalo a těší se na příští domácí zápas

Fotbalisté Dubí porazili venku s přehledem Běleč 1:5 a získávají cenné tři body z prvního mistrovského utkání. O góly se postarali hráči Pavel Nistor, Michal Koňa, Jan Nachtigal a Daniel Bořík (2x).

Sestava Slovanu Dubí: M. Kohout – O. Strachota, J. Vimr, R. Duda, P. Bán, – Pavel Nistor, P. Větrovec, J. Slezák, M. Koňa, – D. Bořík, J. Nachtigal (M. Králíček, F. Větrovec, T. Řepa, M. Říha)

Přijďte podpořit 18. září od 16:30 Slovan Dubí, který hraje doma proti Velkému Přítočnu – B.

Slovan Dubí nestačil v přátelském utkání na Slavoj Kladno

Fotbalisté Slovanu Dubí odehráli 4. září po dlouhé pauze trvající přes rok přátelské utkání na Slavoji, kde prohráli 7:1.

Nové webové stránky

Vítejte na nových webových stránkách fotbalového klubu SK Slovan Dubí.

Webové stránky nyní dostaly nový světlejší a modernější vzhled. Najdete zde všechny aktuální informace o klubu, nejnovější aktuality, rozpisy a výsledky zápasů, klubové tradice a zajímavosti, ale také informace ohledně pořádaných společenských a zábavných akcí, které dobrovolný spolek v Dubí pořádá. Proto zůstaňte naladěni, ať Vám nic neuteče.

Samotný vzhled, funkčnost a veškerý obsah webových stránek bude v průběhu času za účasti členů klubu, ale i veřejnosti vylepšován a inovován.